هنرآنلاین:ایران‎گردی مجموعه نقاشی‌های علی فرامرزی

هنرآنلاین:ایران‎گردی مجموعه نقاشی‌های علی فرامرزی

 

http://www.honaronline.ir/Pages/News-71594.aspx

۱۳۹۵ شنبه ۱ خرداد

ایرانگردی مجموعه نقاشی‌های علی فرامرزی / ˝نمک سود˝ فرامرزی در جشنواره فیلم سبز

علی فرامرزی به پیشنهاد معصومه ابتکار مدیر سازمان محیط زیست، مجموعه ˝کویر و سرزمین ایران˝ را در شهرهای بزرگ کشور به نمایش می‌گذارد.

سرویس تجسمی هنرآنلاین: علی فرامرزی هنرمند معاصر درباره نمایش یکی از آثارش در بخش تجسمی جشنواره فیلم سبز به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: در بخش تجسمی جشنواره فیلم سبز که این روزها در گالری موسسه صبا برگزار شده است یکی از آثار نقاشی من با عنوان "نمک سود" به نمایش گذاشته شده است. این اثر که ابعاد آن 120 در 280 سانتی متر است با موضوع خشک شدن دریاچه اورمیه کار شده است و به طور کلی درباره گسترش کویر در ایران است.

وی افزود: کمپوزیسیون این تابلو افقی است و این کار به دلیل گستردگی منظرهای است که من برای نقاشی انتخاب کردهام. در این تابلو فضایی مابین موجی از نمک و تپههای کویری دیده میشود و متریالی که انتخاب کردهام نیز به شکلی است که که حس نمک آلود بودن را القا می‏‌کند.

این هنرمند درباره انتخاب موضوع محیط زیست برای این تابلو و مجموعهای از آثارش اظهار کرد: به نظر من اگر انسان را بخشی از محیط زیست بدانیم که البته همینطور هم هست، خواهیم دید که همه حرف هنر و هنرمندان تاکنون موضوع محیط زیست بوده است و تفاوتی ندارد که این حرف درباره خود انسان بوده یا درباره محیط انسان حرف می‏زده است. از سوی دیگر در اروپا و در دوران امپرسیونیست‌ها و همین‌طور نئوامپرسیونیستها موضوع آثار به طبیعت و محیط زیست اختصاص داشت، حال چرا ما که ایرانی هستیم نباید ویژگیهای سرزمین خودمان را در کارهای هنری‌مان بیان کنیم؟

فرامرزی همچنین درباره پیشنهاد معصومه ابتکار مدیر سازمان محیط زیست برای برگزاری یک نمایشگاه کشوری با موضوع محیط زیست توضیح داد: مدتی قبل نمایشگاه گروهی "طلای آبی" در گالری اعتماد برگزار شد که به موضوع آب اختصاص داشت، در روز افتتاحیه نمایشگاه خانم ابتکار با من صحبت کرده و پیشنهاد دادند که مجموعه نقاشی من با عنوان "کویر و سرزمین ایران" در مراکز استانها و شهرهای بزرگ کشور نمایش داده شود.

وی ادامه داد: این نمایشگاه فرصت خوبی است تا با مردم و هنرمندان شهرهای مختلف ایران آشنا شوم و خوشحال هستم