هنر آنلاین:رها شدن هنر از مظلومیت / نصیریان، شیرازی، علیزاده و فرامرزی از دیدار با رئیس جمهور می‌گویند

هنر آنلاین:رها شدن هنر از مظلومیت / نصیریان، شیرازی، علیزاده و فرامرزی از دیدار با رئیس جمهور می‌گویند

 

http://www.honaronline.ir/Pages/News-73624.aspx

۱۳۹۵ دوشنبه ۱۴ تير

رها شدن هنر از مظلومیت / نصیریان، شیرازی، علیزاده و فرامرزی از دیدار با رئیس جمهور می‌گویند

هنرمندان به دیده شدن و رفتار دوستانه مسئولان نیاز دارند

علی فرامرزی پیشکسوت هنر نقاشی درباره دیدار هنرمندان در مراسم افطاری با رئیس جمهور به خبرنگار تجسمی هنرآنلاین گفت: یکی از نکات قابل توجه در این مراسم تعداد کم هنرمندان تجسمی بود، هنرمندان رشته‌های تجسمی بالاترین تعداد را در میان هنرمندان کشور دارند درحالی که در این مراسم تعداد آنان قابل مقایسه با هنرمندان رشته‌های سینما یا تئاتر نبود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تعدادی از هنرمندان به طرح مسائل خود پرداختند رئیس جمهور فرصت چندانی برای صحبت نداشت اما در سخنان او نکات جالب توجهی وجود داشت، از جمله اینکه "ما باید از اینکه هنر ما در عرصه جهانی مطرح شده است خوشحال باشیم. چرا باید نگران باشیم که موسیقی ما در سالنهای بزرگ جهان نواخته شود؟ اینها همه به فرهنگ ما کمک می‏کند و درمان درد ایران هراسی است. اینها همان دیپلماسی نرمی است که ما به آن نیاز داریم."

این هنرمند نقاش افزود: به نظر من رئیس جمهور دو جمله دیگر نیز گفتند که بسیار مهم بود؛ "با دست لرزان نمی‌توان نقاشیای بزرگ کشید و دل لرزان نمیشود موسیقیهای بزرگ خلق کرد".

فرامرزی با بیان اینکه دیدار هنرمندان با رئیس جمهور باید صمیمانه‌تر باشد اظهار کرد: شکل برگزاری این گونه مراسمهای بیش از اندازه رسمی است و امکان اینکه رئیس جمهور از نزدیک با بدنه هنرمندان آشنا شود وجود ندارد. من معتقدم هرچه مسئولین و به ویژه رئیس جمهور با هنرمندان تماس بیشتری داشته باشد دلگرمکنندهتر است و میتواند تاثیرگذار باشد زیرا هنرمندان به توجه، دیده شدن و رفتار دوستانه مسئولان نیاز دارند.

رئیس جمهور با مردم به گالری و سینما برود