خبرگزاری مهر:هنرمندان «طلای آبی» را نقش زدند/ تابلو علی فرامرزی فروخته شد

خبرگزاری مهر:هنرمندان «طلای آبی» را نقش زدند/ تابلو علی فرامرزی فروخته شد

http://www.mehrnews.com/news/3605666

- شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

نمایشگاهی برای آب

هنرمندان «طلای آبی» را نقش زدند/ تابلو علی فرامرزی فروخته شد

تابلو نقاشی علی فرامرزی در نمایشگاه «طلای آبی» که با موضوع آب در گالری اعتماد برپاست، به فروش رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، «طلای آبی» عنوان نمایشگاهی از آثار حدود صد هنرمند ایرانی است که از روز گذشته ۳ اردیبهشت ماه در گالری اعتماد به تماشا درآمده است.

در این نمایشگاه آثاری از هنرمندان مختلف از جمله محسن وزیری مقدم، آیدین آغداشلو، مارتین ورتمان، علی فرامرزی، خسرو حسن زاده، مهرداد محبعلی، امیر حسین حشمتی و ... به نمایش درآمده است که موضوع آثار همه آنها آب است.

علی فرامرزی از هنرمندان حاضر در این نمایشگاه  درباره آثاری که با موضوع محیط زیست، خشکسالی و اهمیت آب خلق کرده است به خبرنگار مهر گفت: من آثار بسیاری با موضوع خشکسالی و اهمیت آب کار کرده ام که قرار است در یک نمایشگاه انفرادی تا پاییز سال جاری در گالری اعتماد به نمایش بگذارم اما تعدادی از آنها را در نمایشگاه های گروهی به نمایش گذاشته ام و در این نمایشگاه نیز یکی از آثارم روی دیوار رفته است.

فرامرزی با اشاره به علاقه اش برای نمایش آثار در استان های مختلف کشور بیان کرد: در مراسم افتتاح این نمایشگاه خانم ابتکار هم حضور داشتند و با پیشنهاد وی قرار شد که آثار این نمایشگاه در استان های مختلف کشور به نمایش گذاشته شود.

وی همچنین متذکر شد: گر چه سال گذشته نیز قرار بود آثاری که با موضوع خشکسالی و آب دارم امکان نمایش در سراسر ایران را پیدا کند اما به دلایلی از جمله کمبود بودجه و موانع اداری این اتفاق نیفتاد.

فرامرزی با بیان این که این تابلو را با الهام از کویر و مناطق خشک سرزمین ایران کار کرده است، تصریح کرد: مناطق درگیر با مسائل خشکسالی و کمبود آب باید این آثار را ببینند و حساسیت هنرمندان را در قبال این موضوع شاهد باشند. موضوع آب و به طور کلی طبیعت ازگذشته های دور در آثار تجسمی مطرح بوده و بخش مهمی از طبیعت سرزمین ما را نیز کویر تشکیل می دهد.

فرامرزی از فروش تابلو خود در نمایشگاه «طلای آبی» خبر داد و گفت: این تابلو ۲۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده بود که به فروش رسید. از این مجموعه یک اثر دیگر نیز در حراج تهران به فروش رسیده است.

این هنرمند در پایان با بیان این که از سوی دفتر کوستانزا در ایران آثارش مشمول کپی رایت شده است، یادآور شد: این دفتر که به تازگی در ایران راه اندازی شده است در زمینه حمایت از هنرمندان ایرانی، معرفی و برپایی نمایشگاه آثارشان در سراسر دنیا فعال است و آثار من و تعدادی دیگر از هنرمندان ایرانی را با ارسال به دفتر مرکزی در ایتالیا و انجام کار کارشناسی، مشمول قانون کپی رایت کرده اند و قرار است که این آثار در قالب کتابی منتشر شده و در مراکز هنری سراسر دنیا توزیع شود.

در نمایشگاه «طلای آبی» که تا ۲۱ اردیبهشت ماه ادامه دارد آثار ۷۳ هنرمند روی دیوار می رود و همچنین آثار ۴۲ هنرمند دیگر نیز در سایت گالری به نمایش گذاشته می شود

در مقدمه معرفی این نمایشگاه آمده است: امروز در آغاز دورانی تازه، مردمان ایران، این کشور کهنسال با بهارانی زودرس و زمستان‌های کم‌برف، درمی‌یابند که سرنوشت آنها بیش از آنکه در گرو «طلای سیاه» باشد با «طلای آبی» گره خورده است. ما با فراخواندن هنرمندان و با کمک دست‌های هنرآفرینشان می‌خواهیم سهمی در به‌ تصویرکشیدن این تراژدی بزرگ ملی داشته باشیم.

گالری اعتماد در نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، دوراهی سمت راست، پلاک ۴ واقع است.