علی فرامرزی: هنرهای تجسمی باید در ایران دیده شود

علی فرامرزی: هنرهای تجسمی باید در ایران دیده شود

پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵

یک هنرمند جریان نداشتن اقتصاد در هنرهای تجسمی و نبودن برنامه‌های مدون و دائمی برای برگزاری آرت‌فرها و بی‌ینال‌ها را از جمله مشکلات این حوزه در سال‌های گذشته دانست.

علی فرامرزی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا درباره‌ی بهترین اتفاقی که می‌تواند در انتظار حوزه هنرهای تجسمی ایران در سال 95 باشد، اظهار کرد: آرزوی من این است که زیرساخت‌ها و امکانات لازم برای هنرهای تجسمی در سال نو از طرف مسؤولان و اقشار مختلف جامعه در نظر گرفته و فراهم شود. امیدوارم هنرهای تجسمی در ایران رونق پیدا کند و این هنر گسترده آن‌طور که باید دیده شود.

او ادامه داد: کمبود زیرساخت‌ها، جریان نداشتن اقتصاد در هنرهای تجسمی به اندازه کافی، نبودن برنامه‌های مدون و دائمی برای برگزاری آرت‌فرها و بی‌ینال‌ها از جمله موانعی است که باعث به‌وجود آمدن مشکلاتی در حوزه هنرهای تجسمی شده است.

این هنرمند همچنین بیان کرد: در صورت توجه به این مسائل، سرمایه‌گذاران کشورهای منطقه برای سرمایه‌گذاری روی هنر ایران جذب می‌شوند و می‌توان شاهد رونق هنر در آینده بود.

فرامرزی همچنین به لزوم توجه به محیط زیست در نوروز اشاره کرد و گفت: امیدوارم هموطنانم در کنار داشتن سفری خوش، با احتیاط رانندگی کنند و به محیط زیست هم توجه داشته باشند. آن‌ها باید به این موضوع توجه کنند که محیط زیست چقدر از روش‌های مختلف صدمه می‌بیند و با کوله‌باری از تجربه سعی کنند با همبستگی بیشتر، برای حفظ آن اقدام کنند.

این هنرمند اظهار کرد: من شخصا بیشتر دوست دارم در ایام نوروز به سمت مناطق مرکزی ایران سفر کنم، چون شهرهای شمالی در این روزها خیلی شلوغ و پرازدحام هستند و ترجیح می‌دهم به مرکز سفر کنم.

http://www.isna.ir/fa/news/95010500756