شنبه‌ بازار؛ هنر برای قشر متوسط

شنبه‌ بازار؛ هنر برای قشر متوسط

 

http://www.isna.ir/fa/news/94111710418

شنبه‌ بازار؛ هنر برای قشر متوسط

» سرویس: فرهنگي و هنري - تجسمي و موسيقي

کد خبر: 94111710418

شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۰:۳۷

موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر اقدام به برگزاری یک بازار هنری با عنوان «شنبه بازار هنر» کرده و قرار است، آثار هنرمندان جوان در آن برای فروش عرضه شود. در نخستین دوره‌ی برگزاری این «شنبه بازار» بیشترین استقبال از آثاری با موضوع «هفت‌سین» و کارهای دکوراتیو شده است.

به گزارش خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، برگزارکنندگان «شنبه بازار هنر» تأکید دارند که این مرکز بیشتر مختص ارائه‌ی آثار هنرمندان جوان با قیمت‌های مناسب است. آن‌ها اعلام کرده‌اند آثاری که در این بازار هنری عرضه می‌شوند، طوری قیمت‌گذاری شده‌اند که مردم از قشرهای مختلف و با درآمدهای نه‌چندان بالا هم بتوانند از این بازار، اثر هنری بخرند و به خانه ببرند.

علی فرامرزی - هنرمند نقاش - در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در ارزیابی برپایی «شنبه‌ بازار هنر» توسط موسسه هنرهای تجسمی معاصر، اظهار کرد: چنین حرکتی قابل تقدیر و بسیار خوب است. فکر می‌کنم ضرورت وجود آن کاملا مشخص باشد. قیمت‌هایی که برای این آثار در نظر گرفته‌اند نیز کم است تا نقاشان و هنرمندان جوان بتوانند در این بازار هنری، آثارشان را ارائه کنند.

این هنرمند همچنین بیان کرد: با در نظر گرفتن تعداد زیاد هنرمندان تجسمی می‌توان به ضرورت وجود بازارهای هنری پی برد. این بازارها نه فقط در تهران، بلکه بهتر است در شهرستان‌ها هم برگزار شوند تا هنرمندان شهرهای دیگر بتوانند آثارشان را ارائه کنند.

فرامرزی ادامه داد: در این نوع بازارهای هنری معمولا آثار و کالاهایی بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد که عامه‌پسند باشند و آثار آرتیستی‌تر و حرفه‌ای‌تر با قیمت‌های بالا، آنچنان که انتظار می‌رود به فروش نمی‌رسند. معمولا می‌توان تولید زیاد و انبوه این نوع آثار هنری را برای چنین بازارها تضمین کرد. تکرار این‌گونه حرکت‌ها و به پیش بردن آن‌ها می‌تواند تأثیر خوبی بر بازار هنرهای تجسمی در کشور بگذارد.