ایسنا :چند درخواست از وزیر آینده ارشاد

ایسنا :چند درخواست از وزیر آینده ارشاد

 

http://www.isna.ir/service/Culture%20and%20Art لینک صفحه 

جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵

چند درخواست از وزیر آینده ارشاد

علی فرامرزی

یک هنرمند نقاش از وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا رابطه خوبی با بدنه هنرهای تجسمی کشور داشته باشد.

علی فرامرزی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی مهم‌ترین خواسته‌های جامعه‌ی تجسمی کشور از وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: از وزیر جدید می‌خواهم توجه ویژه‌ای به بودجه تجسمی داشته باشد تا مسؤولان تجسمی بتوانند جوابگوی خواسته‌های هنرمندان این عرصه باشند و این‌قدر نگویند بودجه کم است.

او گفت: خواسته‌ی دیگر این است که وزیر جدید رابطه خود را شخصا و مستقیما با بدنه تجسمی قوی کند. آقای جنتی با تمام احترامی که برایش قائلم، رابطه مستقیمی با بدنه تجسمی کشور نداشت و یکی از ضعف‌هایش هم همین بود. در مراسم شامی که به آن دعوت شده بودیم، این موضوع را مستقیم به او گفتم، اما جلساتی که قرار بود ماهی یک‌بار با هنرمندان برگزار شود، برقرار نشدند.

این هنرمند ادامه داد: این جلسات خیلی ضرورتی است، چون هنرمندان مشکلات خود را به‌صورت رودررو مطرح می‌کنند. هنرمند غیر از کارهای اجرایی، به حمایت و دریافت‌های عاطفی هم نیاز دارد. این جلسات مستقیم حتی برای خود مسؤولان هم مهم است و هنرمند احساس می‌کند که دیده می‌شود و به او اهمیت می‌دهند.

فرامرزی همچنین بیان کرد: امیدوارم در سطح کلمه و کلام این همه از هنرمند نگویند. هنرمندان گوش‌شان از این حرف‌ها پر است، اگر ممکن است، عمل کنند.